استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
بازدارندگی از اهداف مهم پدافند غیر عامل است 1396/05/25
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری:
بازدارندگی از اهداف مهم پدافند غیر عامل است
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
معاون امور عمرانی استانداری در دیدار با مدیرکل و کارکنان اداره کل پدافند غیرعامل سمنان با بیان اینکه بازدارندگی از اهداف دفاعی و پدافندی است، گفت: ایران اسلامی امروز در بازدارندگی و مصون سازی کشور به مثابه اهداف پدافند به خوبی عمل کرده است.
وی بازدارندگی و مصون سازی کشور را از اهداف دفاع و پدافند برشمرد و تاکید کرد: امروز توان بالای موشکی ایران اسلامی یک نوع بازدارندگی برای ما محسوب می شود همان گونه که کشور در توسعه و پیشرفت توان نظامی و جنگ افزارهایی به ویژه در حوزه موشکی به سطحی از اقتدار و بازدارندگی رسیده که دشمن جرات تعرض و تجاوز به ایران را ندارد، در حوزه پدافند غیرعامل نیز همان اتفاقات رخ دهد تا در صورتی که کشور مورد تعرض قرار گرفت هزینه های دشمن برای تخریب همه تاسیسات و زیرساخت چنان افزایش یابد که عملا غیرممکن شده و کشور در خدمات رسانی دچار مشکل نشود.
مهندس زندیه وکیلی اجرایی کردن الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل در استان سمنان را بسیار مهم و ضروری دانست و تاکید داشت: پدافند غیرعامل مجموعه تدابیر و اقدامات پیشگیرانه است که تاسیسات و زیرساخت های کشور را در برابر تهدیدات و آسیب های احتمالی مصون می سازد.
ایشان اظهار داشت: حوزه معاونت امور عمرانی استانداری با درک اهمیت موضوع و در راستای قوانین و ضوابط ابلاغی از مدت ها قبل سعی کرده تمامی طرح ها و پروژه های بزرگ را با ضوابط و الزامات پدافند غیرعامل طراحی و اجرایی کند.
معاون امور عمرانی استانداری با اشاره به اینکه استان سمنان موقعیتی مهم در اجرای طرح های پدافند غیرعامل دارد، افزود: اجرای کامل پدافند غیرعامل وابسته به تمام حوزه ها است و وحدت و انسجام درونی، آموزش و فرهنگ سازی و رعایت الزامات اجرایی مجموعه عواملی است که به شکل گیری یک سیستم کامل پدافند غیرعامل می انجامد.
وی وحدت و بازدارندگی را در کاهش آسیب پذیری به زیرساخت ها و مراکز مهم از اصول دانست و بیان داشت: مجهز بودن به دیزل ژنراتور و ایجاد استقرار نیروگاه های کوچک از عوامل بازدارنده حملات و موجب افزایش توان دفاعی کشور می شود که ما همواره بر داشتن پیوست پدافند غیرعامل در امور زیربنایی و عمرانی و ساخت و ساز تاکید داریم.
تعداد بازدید: 176
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal