سرخط خبرها:
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان:
اعتماد لازمه کارگروهی و تعاونی است
حشمت اله عسگری اظهارداشت: اعتماد لازمه کارگروهی و تعاونی است، لذا باید بهم اعتماد کنیم و کار را به پیش ببریم
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سمنان
روز چهار شنبه هشتم اسفند ماه 1398 با حضور دکتر عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان، نشست هم‌اندیشی و تبادل نظر در رابطه با توانمندی ها و مشکلات اتحادیه‌ها و شرکت های تعاونی درمحل اتاق تعاون استان برگزار گردید .
معاون هماهنگی امور اقتصادی استان بر ایجاد ارتباط قوی‌تری با اتاق تعاون استان و تعامل و همراهی با این بخش تاکید نمود و افزود :بخش تعاون از ظرفیت‌هایی است که باید بیش از گذشته بالفعل شود و در قانون اساسی هم بر این امر تصریح شده است.
وی با اشاره به اینکه دولت بدنبال تقویت تعاونی‌هاست و برای تحقق این امر تلاش می‌نماید خاطر نشان کرد: از نظر علم اقتصاد ورود دولت حتی در بهترین شکل به ضرر اقتصاد است و در هیچ جای دنیا نیز تا این اندازه اداره و امضا و فرآیند و.. ندارد.

وی تصریح کرد : انتظارت‌مان از دولت هم معقول و منطقی باشد، لذا باید به خود بیایم و ظرفیت‌های مغفول و دست نخورده داخلی را شناسایی و بارور کنیم.
عسگری گفت : اعتقاد دارم بسیاری از مسائل داخل استان رفع و حل خواهد شد و می‌توانیم کارهای اثر بخش انجام دهیم، اما باید دست به دست هم دهیم و برای پیشبرد امور وقت و تلاش کافی اختصاص دهیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی اظهار داشت : در استان مشکل منابع مالی برای تسهیلات به بخش خصوصی نداریم و تسهیلات ارزان قیمت و افراد شاخص در استان داریم، اما باید با هم تلاش کنیم تا این عوامل با هم، هم‌افزا شوند.
وی لزوم کوچک شدن دولت و تغییر ذائقه خرید مردم را بعنوان یک ظرفیت مهم در مدیریت اقتصاد دانست که باید مورد توجه و ملاک عمل قرار گیرد .
عسگری خاطر نشان کرد: انتظار داریم اتاق تعاون و تعاونی‌ها دارای پویایی و بروزرسانی بر اساس اقتضائات زمانی به جلو بروند و خود را با شرایط زمانی و مکانی تطبیق دهند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی با بیان اینکه توسعه استان نیازمند یک‌تعریف واحد است گفت: باید همه تعریف‌مان را از توسعه یکی کنیم و به یک فهم مشترک برسیم و باید به دنبال فکر و ایده جدید باشیم و از کلی گویی پرهیز کنیم.
وی افزود : باید اتاق از ظرفیت ستاد تسهیل و شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت برای برقرار ارتباط و پیگیری موضوعات و مسائل پیش‌رو استفاده کند.
وی با اشاره در همایش استانداران گفت : در این همایش بیش از 40؛مورد پیشنهادی که برآمده از گفتگوهای متخصصین و صاحب نظران استان بود ارائه گردید و برای تعمیم به کل کشور در دست بررسی قرار گرفت.
معاون استاندار اذعان داشت : ظرفیت اتحادیه‌ها مغفول مانده است و باید به سمتی برود که ظرفیت حمل و نقل در اختیار اتحادیه‌ها در قالب زنجیره تولید قرار گیرد..
همچنین معاون هماهنگی امور اقتصادی دراین جلسه با تاکید بر نظارت جدی به قیمت کالا های عرضه شده در بازار گفت :باید با هرشخص ، گروه و... گرانفروشی کند برخورد شود و هیچ تعارفی هم با کسی نداریم.
تاریخ:
1397/12/08
تعداد بازدید:
43
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal