سرخط خبرها:
معاون استاندار سمنان:
باید برای جنگل ابر برنامه جامع گردشگری با رویکرد حفظ محیط زیست و تقویت جامعه محلی تدوین شود
معاون استاندار سمنان گفت: جنگل ابر از سرمایه‌های ارزشمند استان است و باید برای جنگل ابر برنامه جامع گردشگری با رویکرد حفظ محیط زیست و تقویت جامعه محلی تدوین شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان

دکتر حشمت‌الله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان در جلسه رسیدگی به درخواست های دهیاری روستای ابر شاهرود که روز دوشنبه 13 اسفندماه در سالن غدیر استانداری سمنان برگزار شد، اظهار داشت: موضوع جنگل ابر، موضوعی جا افتاده نه تنها برای استان بلکه برای کشور است و نیاز به برنامه‌ریزی دارد.

وی گفت: باید بجای نام بدنبال نان و اشتغالزایی برای مردم بومی منطقه باشیم و معرفی جنگل ابر در سطح ملی و بین‌المللی توقعاتی برای مردم و گردشگران ایجاد نموده است که نیازمند تلاش است.

معاون استاندار سمنان، اذعان داشت: باید برای جاذبه‌های گردشگری استان طرح‌های جامع و کارشناسی شده تدوین شود تا در این عرصه تقاضا محور عمل کنیم و نه عرضه محور، که بتوان حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی افزود: باید به سرمایه‌گذاران کمک کنیم تا ضعف‌های احتمالی را برطرف و این افراد را تقویت نمائیم.

عسگری با بیان اینکه طرح حفاظت از جنگل و منابع طبیعی بدون مشارکت مردم، امکان پذیر نیست، گفت: برای مشارکت مردم باید ظرفیت‌های اقتصادی منطقه شناسایی و با مردم به اشتراک گذاشته شود و مردم هم از منافع منطقه منتفع شوند.

وی اذعان داشت: مناطقی از جنگل با توافق مقامات محلی بعنوان سایت و با حفظ الزامات زیست محیطی در نظر گرفته شود و با برنامه منسجم پیش رود.

معاون استاندار در بخش پایانی صحبت‌هایش تاکید کرد: در جنگل ابر باید پیکره جنگل حفظ شود و از هرگونه ساخت و ساز با سازه‌های بتونی و.. جلوگیری بعمل آید و در صورت نیاز بصورت محدود سازه‌های سازگار با طبیعت در نظر گرفته شود.
تاریخ:
1397/12/13
تعداد بازدید:
106
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal