سرخط خبرها:
معاون اقتصادی استاندار سمنان:
ستاد راهبردی توسعه گردشگری با تاکید بر پروژه های محرک، در استان ایجاد می شود
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان گفت:ستاد راهبردی توسعه گردشگری با تاکید بر پروژه های محرک در این بخش، در استان راه اندازی می شود
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سمنان
دکتر حشمت الله عسگری روز شنبه 7 اردیبهشت 98 د‌ر جلسه بررسی فرصت ها و چالش های حوزه گردشگری در استان، گفت:با تشکیل کارگروه‌ ویژه گردشگری ذیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اصول و خط و مشی مشخص و هدف استفاده از منابع بودجه ای و غیر بودجه ای، می توانیم از ظرفیت های موجود در حوزه گردشگری بهره مطلوب را ببریم.
وی با بیان اینکه گردشگری و میراث فرهنگی حوزه بسیار وسیعی دارد، خاطر نشان کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به تنهایی، ‌نمی تواند تحول محسوس در این حوزه را ایجاد کند.
وی عدم‌تمکن‌مالی را یکی از مشکلات متولیانی که با عنوان فعال حوزه گردشگری در این بخش مشغول هستند، دانست و ضمن تاکید بر توجه به این فعالان، اظهار داشت: یکی از اقدامات اصلی کارگروه ویژه گردشگری استان، شناسایی مهم ترین پروژه های محرک حوزه گردشگری است که متقاضی و سرمایه گذار مناسب برای آن وجود دارد و با مشکلاتی مواجه است.
معاون اقتصادی استاندار سمنان اذعان داشت:برای مشکلات این پروژه ها در کارگروه ویژه گردشگری تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد و این طرح ها به عنوان پروژه های شاخص و محرک هر شهرستان، برای تمرکز ویژه فرمانداران بر این موضوع، به فرمانداری ها ابلاغ خواهد شد‌.
وی افزود:خروجی تصمیمات جلسه های کارگروه ویژه گردشگری استان، به عنوان‌ اولویت ها و پیشنهادات شاخص حوزه گردشگری استان و برای توجه و تمرکز ویژه بر آنها و رسیدگی به‌کمبودهای موجود در این طرح ها، به شخص استاندار محترم و ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور ارائه خواهد شد.
عسگری در بخش دیگری از سخنان خود در این‌جلسه با بیان اینکه اقامتگاه های بومگردی در استان ‌به شکل بسیار‌ مطلوبی پا گرفته اند، گفت: این‌واحد های گردشگری بعضا با مشکلات بسیار سطحی و ابتدایی دست و پنجه نرم ‌می‌کنند که نیاز است تا با همکاری و هم افزایی بیشتر با مدیران استان، این‌ مشکلات برطرف شود.
وی همچنین افزود: اقامتگاه های بومگردی باید با سرعت بسیار قابل توجهی در سطح استان ‌تکثیر شوند و در صورت تحقق این مهم، می توانیم شاهد حضور خیل گسترده گردشگران در استان باشیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنام در پایان گفت: تلاش خواهیم کرد تا برای توسعه و تقویت حوزه بخش گردشگری استان همایش سرمایه گذاری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان را با فعالان حال حاضر این بخش در استان با‌محوریت گفت و شنود با استاندار محترم و مسئولین مرتبط این ‌حوزه، برگزار شود.
تاریخ:
1398/02/07
تعداد بازدید:
100
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal