استانداری سمنان
ورود اعضا / عضویت
مدیران استان در قبال جذب اعتبارات، مسئولیت اجتماعی دارند 1398/04/20
علیرضا آشناگر
مدیران استان در قبال جذب اعتبارات، مسئولیت اجتماعی دارند
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:

علیرضا آشناگر، در جلسه پیگیری مصوبات سفر ریاست محترم جمهوری به استان، با بیان اینکه شرایط امروز کشور، شرایطی خاص است و باید توجه داشته باشیم، پولی که برای اعتبارات عمرانی در این شرایط در استان ها اختصاص می یابد، به سختی تامین می شود،گفت:شرایط شرایط پیچیده ای است و مدیران جدای از وظایف اداری، به عنوان یک فردی که دلسوز انقلاب و مردم هستند، مسئولیت اجتماعی داشته و باید به دنبال جذب اعتبارات برای اجرای پروژه ها باشند.
وی افزود:علی رغم اینکه محدودیت های جدی که به واسطه تشدید فشارهای دشمن برای درآمد دولت ایجاد شده، ولی همچنان اعتبارات عمرانی استان ها کاهش پیدا نکرده است، خاطر نشان کرد: بر اساس گزارش های ارائه شده، پیشرفت های خوبی در پروژه های سفر به دلیل اینکه تخصیص های صورت گرفته مطلوب بوده است، انجام شده و نیاز است تا از این پس وارد بررسی پروژه های دور دوم سفر بشویم.
استاندار سمنان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: برخی دستگاه های اجرایی ما انگیزه ای برای پیگیری امور خود ندارند و بر طبق گزارشات از سال 1395 تاکنون هر سال مکررا پول برای پروژه ای مختص مجموعه ای در استان در نظر گرفته می شود، ولی برای جذب آن توسط مجموعه تلاشی صورت نمیگیرد.
وی اظهار داشت: 400 میلیارد ریال، اعتبار بسیار مطلوبی برای یک پروژه استانی است که متاسفانه انگیزه ای در مدیر مجموعه برای جذب اعتبار و اجرای پروژه وجود ندارد، اینکه اعتباری برای پروژه ای اختصاص یابد، مدیر توجهی به آن نداشته و برای جذب و اجرای آن تلاش نکرده و در نهایت منجر به بازگشت اعتبارات شود، پسندیده و قابل قبول نیست.
استاندار سمنان با بیان اینکا مدیران باید برای این مهم وقت بگذارند، خاطر نشان کرد:مدیری که حتی انگیزه ای برای کار، جذب اعتبارات، اجرای پروژه ها و همچنین شرکت در اینگونه جلسات ندارد، به چه دلیل در منصب مدیریت استان باقی مانده است؟
وی با بیان اینکه ما به صورت جدی فعالیت دستگاه های اجرایی استان را برای جذب اعتبارات رصد خواهیم کرد، اذعان داشت:تک تک افرادی که مسئولیت گرفته و در استان مستقر شدیم، شانی پیدا کردیم که به وظایف خود عمل کنیم و مردم نیز از ما همین توقع را دارند.
آشناگر با تاکید بر اینکه از مدیرانی که در زمینه جذب اعتبارات پروژه های سفر کوتاهی کرده و مدیرانی که در این حوزه سهل انگاری کنند، نخواهیم گذشت، گفت؛ مدیران استان در جلساتی که حضور می یابند، به دور از آمار سازی، آنچه که واقعیت دارد را ارائه دهند و ما از مدیرانی که به دور از آمارسازی، کمبودها و نقاط ضعف را بیان کرده و به دنبال راهکار برای تقویت هستند، تقدیر و تشکر می کنیم.
وی خطاب به حوزه معاونت عمرانی بر تلاش برای جذب 100 درصدی اعتبارات دور اول سفر ریاست محترم‌ جمهوری به استان تاکید کرد و اظهار داشت: دستگاه هایی که از ظرفیت قانون بودجه می توانند ویژه استفاده کنند، مشخص شوند و مدیران نسبت به ارائه گزارش عملکرد خود در این خصوص اقدام‌ کنند.
استاندار سمنان در پایان گفت: استفاده از اوارق تسویه و همچنین اعتبارات ملی همچنان به صورت جدی در دستور کار مدیران استان قرار داشته باشد.
تعداد بازدید: 34
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal