سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
معاون سیاسی استاندار سمنان:
ضرورت تجدید نظر در نگارش و شیوه قصه‌گویی/ قصه یک رکن تربیتی است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با بیان اینکه امروز شیوه قصه‌گویی باید تغییر کند، گفت: ما باید در نگارش و شیوه قصه‌گویی تجدید نظر کنیم چرا که قصه رکنی برای تربیت است.


به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
 
، حبیب الله خجسته‌پور بعد از ظهر چهارشنبه در برنامه افتتاح انجمن قصه گویی و سرود کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان به میزبانی این کانون، ضمن بیان اینکه اصل قصه گویی به این دلیل است که میخواهیم فرزندان‌ و آینده سازان ‌ما قصه زندگی خودشان‌ را مشخص کنند و برای زندگی خود قصه‌ای بنویسند، قصه‌ای که برگرفته از رویا و آرزو و هدف زندگی آن‌ها است، ابراز داشت: ما باید به گونه‌ای قصه بگوییم که کودکان بر اساس شنیدن این قصه‌ها برای زندگی خودشان قصه بنویسند.

وی افزود: هر گاه ما قصه‌ای را تعریف می‌کنیم معمولا این قصه‌ها قهرمان‌هایی دارند، فلذا کودکان و فرزندان ما وقتی قصه‌ها را می‌شنوند عموما خود را جای قهرمان قصه می‌گذارند و گاهی با هر پستی و بلندی که برای قهرمان قصه به وجود می‌آید، ضربان قلب آن‌ها دچار نوسان‌ می‌شود و هدف این اقدام الگوسازی برای شنونده قصه است.

معاون استاندار سمنان بیان کرد: قرار نیست در قصه‌گویی دانشی برای کودکان و نوجوانان تعریف شود، لذا هدف اصلی این است که هیجان بچه‌ها را بیشتر کنیم و باید هوش هیجانی بچه‌ها برای زندگی بهتر در جامعه آماده شود، هوش هیجانی آن‌ها برای مقابله با مشکلات و مسائل موجود در جامعه امروز افزایش یابد، جامعه امروز ما خود بخود ایجاد مسئله می‌کند، پس ما باید بتوانیم مسائل را خُرد کنیم و برای حل مسئله راه حلی بیابیم.

خجسته‌پور ضمن تاکید بر ضرورت تغییر شیوه قصه گویی گفت: استفاده از نمادها و دکورها بسیار زیبا است، اما در ذهن ما موضوعی را هم‌تداعی می‌کند و آن این است که باید همچنان در چنین فضا و دکوری مادربزرگ باشد و کرسی و .... اما امروز دکوراسیون ذهن کودکان تغییر پیدا کرده است، لذا ما باید قصه‌ها و شیوه‌های قصه‌گویی را به‌روز و متناسب با دکور ذهنی و فکری کودکان و نوجوانان پیش رویم.

وی با بیان اینکه معمولا این‌گونه است که قصه‌گویی برای بخواب بردن بچه‌ها است، لذا باید قصه بگوییم تا بچه‌ها بیدار شوند زیرا آینده بچه‌ها با قصه‌گویی است، افزود: ما باید در نگارش و شیوه قصه گویی تجدید نظر کرده و نگارش قصه و شیوه قصه‌گویی با استفاده از ابزار، مبلمان و دکوراسیون روز برای بچه‌ها باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان، گفت: ما فرزندان دیروزیم و باید برای بچه‌های امروز قصه بگوییم تا فردای خود را بسازند لذا ارتباط دادن بین دیروز امروز و فردا مهم است و تحقق این امر مهم ظرافت و هنرمندی می‌خواهد و خوشحالیم مجموعه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ما از این نوآوری برخوردار است.

خجسته‌پور بیان کرد: لازم است تا نوجوانان و جوانان تحقیق کنند و بدانند که کمتر چهره فرهنگی و هنری وجود دارد که از دل این‌کانون‌ها رشد نکرده باشد، بسیاری از چهره‌های فرهنگی که در این کشور وجود دارد، از این کانون رشد کرده‌اند و در این کانون‌ها عضو بوده‌اند و از محتوای فرهنگی به طور مستقیم و غیر مستقیم بهره برده‌اند.
تاریخ:
1398/05/30
تعداد بازدید:
252
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal