سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان :
مرگ123 نفر در تصادفات 5 ماهه استان
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با اشاره به تلفات جاده‌ای در این استان گفت: در پنج ماهه اول امسال 123 نفر در حوادث رانندگی این استان جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش روابط عمومی ، تشریفات و امور بین الملل استانداری سمنان ، منوچهر فخری در جلسه شورای راهبردی تصادفات استان سمنان بر لزوم برنامه‌ریزی برای کاهش تلفات جاده‌ای در این استان تاکید و اظهار کرد:مدیریت ارشد استان به منظور کاهش تلفات جاده‌ای بر ضرورت داشتن یک برنامه جامع تاکید ویژه دارند.

وی با مقایسه آمار تلفات جاده‌ای این استان در دو سال اخیر ادامه داد: بر اساس آمارهای ارائه شده کشوری شمار جانباختگان ناشی از تصادفات این استان در سال 1397 تعداد 306 نفر بوده که بر اساس شاخص‌های برنامه ششم و مصوبه 143 شورای عالی ترافیک کشور می‌بایست حداقل شمار تلفات جاده‌ای استان با کاهش 73 نفری به 233 نفر برسد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان با بیان اینکه راهداری ، پلیس و دیگر دستگاه‌های مسوول امسال تلاش زیادی در راستای کاهش تلفات جاده‌ای داشتند افزود: شناسایی نقاط حادثه خیز و اصلاح آن در کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای استان نقش مهمی دارند و از این رو شناسایی و اصلاح این نقاط در دستور کار استان قرار گرفته است.

وی از شناسایی 42 نقطه خطرناک در سطح محورهای این استان خبر داد و گفت: 19 نقطه از این 42 نقطه به‌عنوان نقاط حادثه‌خیز و 23 نقطه نیز به‌عنوان نقاط دارای تصادف شناسایی و ثبت شدند.

فخری بر ضرورت اصلاح این نقاط تاکید و اضافه کرد: اصلاح نقاط حادثه‌خیر در کنار فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی و...می‌تواند تا حدی به کاهش تلفات و تصادفات منجر به فوت در استان کمک کند.

معاون استانداری سمنان با اشاره به طولانی بودن محورهای این استان از خستگی رانندگان به عنوان یک عامل موثر در حجم بالای تصادفات در استان نام برد و اظهار کرد: براساس آمار رسمی بیش از 60 درصد تصادفات استان به‌دلیل خستگی و خواب آلودگی رانندگان و بویژه رانندگان خودروهای سواری بوده است.

این مسوول اجرایی ادامه داد: ایجاد مجتمع های خدماتی و رفاهی‌، نصب تابلوهای راهنمای مسیر در طول جاده‌های استان، رفع نقص در 19 نقطه حادثه خیز استان با اولویت پیچ پنج هزار میر آرادان ، سرخه و سرازیری گردنه آهوان ، پیچ شیطان و محدوده 30کیلومتری شهرهای استان و همچنین ایجاد پاسگاه‌های پلیس راه در محورهای استان نقش موثری در کاهش تصادفات استان خواهد داشت .‌

وی با اشاره به عبور میلیونی زوار و مسافران از محورهای این استان خاطرنشان کرد: 60 درصد تصادفات استان مربوط به افراد غیر بومی و 40 درصد آنها افراد بومی هستند.

فخری از ایجاد استراحتگاه‌های بین‌راهی به عنوان یک راه‌حل برای کاهش تصادفات و خصوصا واژگونی خودروها در استان نام برد و گفت: در نشست‌هایی با فرمانداران استان مقرر شده که به منظور کاهش تلفات در این بخش به احداث استراحتگاه‌هایی برای زوار و مسافران در ورودی و خروجی شهرهای استان مبادرت شود.

معاون استانداری سمنان با اشاره به محورهای پرحادثه در این استان گفت: محور جنوبی تهران به مشهد در محدوده استان سمنان با بیش از 607 نفر کشته، بیشترین حجم تصادفات منجر به فوت را در این استان داشته است . ضمن اینکه محور شمالی تهران به مشهد نیز 330 نفر کشته داشته است .‌

فخری همچنین با اشاره به پرتلفات‌ترین محورهای فرعی در این استان خاطرنشان کرد: محورهای فرعی طرود، ری آباد و جاده نظامی سمنان بیشترین آمار تصادفات منجر به فوت استان را در بخش محورهای فرعی به خود اختصاص دادند.

وی با اشاره به افزایش دوربین‌ها در سطح محورهای این استان افزود: در حال حاضر 56 دستگاه دوربین جاده‌ای ثابت در طول محورهای استان، عملیات کنترل ترافیک و سرعت خودروها را بر عهده دارند.

تاریخ:
1398/06/25
تعداد بازدید:
582
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal