سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
استاندارسمنان:
طرح انتقال آب قطری در دست پیگیری است
آشناگر در پاسخ به سؤالی با موضوع سرانجام طرح‌های انتقال آب از قطری، مجن و سد کالپوش به شاهرود، گفت: هم طرح انتقال آب قطری و هم دیگر طرح‌ها در دست پیگیری است
 استاندار سمنان در گفتگو با خبرنگار مهر،
 
استاندار سمنان درباره آخرین وضعیت پروژه سد مجن، تأکید کرد: یکی از مسائل مطروحه درباره این طرح، آسفالت جاده دسترسی بود که این امر انجام می‌شود اما علت تأخیر در آن بارندگی‌های اخیر بود که خساراتی را در مسیر برجای گذاشت و نهایتاً سبب شد تا مختصات جاده تغییر کند.

وی افزود: این بارش‌ها علاوه بر تغییر برخی مختصات جاده، سبب شد تا مراحل ساخت دیواره سازی رودخانه و برخی پل‌های مسیر نیز آغاز شود که این بازسازی‌ها با توافق امور آب صورت می‌گیرد.

طرح انتقال آب قطری در دست پیگیری است

استاندار سمنان بابیان اینکه چند کیلومتر از مسیر سد مجن امسال آسفالت خواهد شد، تأکید کرد: امیدواریم زودتر شاهد رفع مشکلات این مسیر و افتتاح آسفالت دسترسی باشیم.

آشناگر در پاسخ به سؤالی با موضوع سرانجام طرح‌های انتقال آب از قطری، مجن و سد کالپوش به شاهرود، گفت: هم طرح انتقال آب قطری و هم دیگر طرح‌ها در دست پیگیری است.

وی با ابراز اینکه مشکلاتی بعضاً در برخی طرح‌ها وجود دارد، افزود: برای مثال درباره قطری اختلافی بین استان سمنان و گلستان وجود دارد که دستگاه قضایی نیز به آن ورود کرده و فعلاً طرح متوقف است اما در حال رایزنی هستیم و امیدواریم موضوع ختم به خیر شود.

استاندار سمنان درباره معدن بوکسیت هم گفت: برخی اسنادی که درباره تخریب محیط‌زیست منطقه شاهوار به ما رسیده در دست بررسی هستند و تا زمانی که درباره فعالیت این معدن اطمینان حاصل نکنیم، از ادامه کار این معدن جلوگیری می‌شود.

آشناگر همچنین خاطرنشان کرد: از سوی دیگر دانشگاه نیز آزمایش‌هایی را بر روی منابع آبی انجام داده و همچنین نشست‌هایی نیز از سوی نماینده شاهرود و میامی با وزیر صمت برگزار شد اما به‌هرحال باید گفت ما می‌بایست نسبت به این موضوع متقاعد شویم و معدن نیز ملزم به رعایت تعهدات است.

وی درباره برگزاری رژه نیروهای مسلح در مرکز استان که در هفته جاری حواشی را پدید آورد نیز  گفت: این کار مطلقاً دست مسئولان استانی نیست و استان در آن نقشی ندارد، لذا بر اساس مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح امسال فقط در مراکز استان‌ها باید رژه برگزار شود و این به معنای نادیده گرفته شدن ظرفیت‌های یک شهرستان دیگر نیست از سوی دیگر باید گفت این تصمیم فقط برای همین مقطع 31 شهریور است.

تاریخ:
1398/06/27
تعداد بازدید:
513
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal