سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
معاون استاندار:
دستیابی به توسعه در نظام سلامت، نیازمند توزیع عادلانه امکانات است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: برای دستیابی به توسعه و پیشرفت در نظام سلامت کشور، نیازمند توزیع عادلانه امکانات و ارائه برنامه راهبردی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری سمنان
دکتر ناجی، روز پنج شنبه 11 بهمن 97 در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان در سالن جلسات استانداری گفت: بمنظور حصول توسعه در نظام سلامت کشور ، توزیع عادلانه امکانات و ارائه ی برنامه راهبردی صحیح برای بهره مندی عامه مردم از امکانات و خدمات ایجاد شده دولت در این مقوله امری مهم و ضروری است.
وی گفت: طرح تحول نظام سلامت به عنوان طرح شاخص و مطرح کننده خلاء در حوزه درمان ، در حوزه اهمیت و تاثیر گذاری مشکلی ندارد ولی آنچه می تواند باعث شکست طرح شود نگرانی ها در حوزه اجرای طرح است.
وی افزود:در حوزه سلامت مشکلاتی وجود دارد و ریشه مشکلات نیز مشخص است ، ولی مشکل آنجاست که ما در کشور کلان نگر نیستیم و اگر نتوانیم اصلاح ساختاری در حوزه های مختلف ایجاد کنیم ، کشور و مردم را دچار مشکل خواهد کرد.
معاون استاندار سمنان تمایز بین منافع فردی ، گروهی و منافع ملی را بسیار مهم دانست و گفت:نیاز است تا در کشور، برنامه محوری جایگزین فرد سالاری گردد و این مهم بدون همفکری نخبگان و تجزیه و تحلیل دقیق مشکلات و کمبودها امکان پذیر نخواهد بود.

سعید ناجی خاطر نشان کرد: امکانات ما محدود است ، ما حق استفاده بیش از حد از منابع و امکانات کشور را نداریم و باید بتوانیم در سایه برنامه ریزی صحیح ، همه را مکلف نماییم تا هدف گذاری سیاسی خود را در جهت حفظ منافع عمومی بکار گیرند.

🔴 وی بیان کرد: سو استفاده برخی افراد از شرایط ایجاد شده توسط دولت در حوزه سلامت و به انحراف کشیدن اهداف طرح سلامت باید مورد توجه قرار گیرد.
ناجی ابراز داشت: انسجام رفتاری مسئولین امری بسیار مهم و ضروری است و لازم است تا همه کسانی که در این ‌مسئله ورود نموده و از امکانات عمومی استفاده می کنند، برای تحقق طرح سلامت با هر عنوانی مشارکت کنند تا حداقل قدمهای برداشته شده موجب رضایتمندی عمومی در جامعه گردد.
وی تاکید کرد:چشیدن طعم رضایت مردم به معنای رقابت هرچه بیشتر در استفاده از منابع کشور نیست .
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان سلامترا از مهمترین موضوعات اجتماعی دانست و گفت: تحقق این ‌امر مستلزم ورود به رده های کوچک اجتماعی یعنی " محلات" است.
وی گفت: تعریف اهداف جزئی و ریز برای پرداختن درست به موضوعات از مهمترین راهبردهای تحقق و تاثیر گذاری اهداف اجتماعی است.
دکتر ناجی با بیان اینکه هدف گذاری درست و استفاده مطلوب از منابع ، با شناسایی دقیق خواسته ها و مطالبات مردم امکان پذیر است، ابراز دات: با توجه به محدودیت منابع ، دقت در تعیین اهداف بمنظور تاثیر گذاری بیشتر ، مورد تاکید است.‌
وی تاکید کرد: تحقق اهداف و اثر گذاری نتایج در سایه سار ارزیابی دقیق از اقدامات انجام یافته امکان پذیر است و این‌امر مستلزم همگرایی ،هم نظری و هم رایی در حوزه اجتماعی است.
تاریخ:
1397/11/11
تعداد بازدید:
155
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal