سرخط خبرها:
زمان باقی مانده تا انتخابات:
روزساعتدقیقهثانیه
معاون اقتصادی استاندار سمنان:
رونق تولید در سال 98، مستلزم تامین مالی شبکه های بانکی است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت: عمل به شعار سال و همچنین رسیدن به بحث رونق تولید، مستلزم تامین مالی شبکه بانکی است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
حشمت الله عسگری روز یکشنبه 15 اردیبهشت 98 در جلسه روسای بانک کشاورزی استان سمنان در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان، گفت: سال 98 سال "رونق تولید" مستلزم آن است که مشارکت و همکاری مطلوبی ایجاد کند و در اجرای مهم نیازمند تامین مالی شبکه هستیم و این امر نیز مستلزم تجهیز منابع مالی است و برای تجهیز منابع، تقویت منابع مالی بانک کشاورزی نیاز است که تامین شود.
وی افزود: بانک کشاورزی یک بانک مردمی است ،هرکجا مشکل و دغدغه از سوی دولت به بانک کشاورزی محول شده است توانسته خدمات خود را به نحو مطلوب در کشور ارائه نماید .
معاون استاندار سمنان تاکید کرد: وجود پتانسیل های تخصصی و خدمات مبتنی بر It انتظار ما را از بانک کشاورزی مضاعف نموده است و این بانک به عنوان دبیر شورای هماهنگی بانکها، خود در همه امور پیشگام بوده و نیاز است تا سایر بانکها را در حمایت تولید همراه کند.
وی با بیان اینکه سیستم بانکی وعلی الخصوص بانکهای دولتی همواره در جهت رونق تولید همراه و پای کار بوده اند، افزود: یکی از مهمترین برنامه های ما در استان حفظ وضعیت موجود واحد ها تولیدی است، زنده نگه داشتن خطوط تولید در استان مستلزم تامین سرمایه در گردش است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به جهش ارزی و تورم شرایط اقتصادی و تحریمها که باعث ایجاد مشکلات زیادی برای تولید کنندگان شده است اشاره داشت و گفت: در این راستا نیاز پرداخت تسهیلات رونق تولید برای ما امری حیاتی است و بانک کشاورزی نیز در بخش کشاورزی توفیقات خوبی را داشته و امید است بیش از پیش به تعهدات خود در توسعه کشاورزی عمل کند.
عسگری اذعان داشت: دومین برنامه اقتصادی استان، استفاده از ظرفیت های موجود راکد شده است که اعتقاد داریم ایجاد طرح های جدید از صفر کار بسیار سختی است و راحت ترین راه استفاده از ظرفیت های که در تملک و اختیار بانکها است.
وی با بیان اینکه واگذاری طرح های تملیکی و واگذاری طرح هایی که راکد هستند است در دستور کار قرار گرفته است، بیان داشت:در سال 97 ازتعداد 93 واحدی که بانکها تملیک‌کردند، 40 واحد به سرمایه گذاران واگذار شد و در همین راستا باید مشکلات واحد های راکد بررسی و برای حل موانع پیشروی آنها اقدام شود.
معاون اقتصادی استاندار سمنان اشاره داشت درسال 97، 700 طرح راکد داشتیم 103 طرح فعال شد و مابقی آنها باید در سال 98 دنبال شود.
وی ادامه داد: خیلی از ظرفیت های موجود در استان راکد مانده و پنهان است که باید برای خارج کردن طرح های از رکود اقدام شود و برنامه مهم دولت اشتغال روستایی و عشایری است که بسیار بی نظیر بوده و مورد استقبال قرارگرفته و باید گفت مبلغ 67 میلیارد تومان تسهیلات در این بخش تاکنون تخصیص یافته است.
دکتر عسگری تاکید کرد تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری باید به علاقمندان تولید پرداخت شود و اذعان داشت: بانک کشاورزی ادبیات کار کردن با مردم را می داند و توفیقات خوبی را در این امر داشته که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی افزود: باید در حوزه ایجاد طرح های کشاورزی مصرف بهینه آب به صورت ویژه تر مورد توجه قرارگیرد و در کنار آن حمایت از گلخانه داران نیز در دستور کار قرار گیرد.
معاون استاندار سمنان با بیان اینکه عشایر وفادارترین اقشار به نظام هستند، خاطر نشان کرد: در این راستا روستاییان و عشایر و علی الخصوص بانوان در بازپرداخت تسهیلات متعهد تر هستند که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرند.
وی با بیان این مطلب که در مشاغل حوزه اشتغال روستایی، بانوان نیاز است تا به صورت جدی تر مورد توجه قرار گیرند، از پرداخت تسهیلات ترمیمی در اشتغال روستایی به عنوان یکی دیگر از اقداماتی است که در دستور کار قرار دارد خبر داد.
حشمت الله عسگری در این حلسه گفت: 20 درصد طرح ها از محل تسهیلات روستایی به بهره برداری رسیده اندکه باید بیشتر از این ظرفیت استفاده شود و منابع لازم برای استمهال تسهیلات در اختیار بانکها قرار خواهد گرفت.
وی با بیان این مهم که سیستم بانکی کشور بسیار منظم است و اعتماد به سیستم الکترونیکی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، بیان کرد: ما اگربتوانیم بیشتر از حوزه الکترونیک و IT استفاده کنیم، به توفیقات بیشتری دست خواهیم یافت.
وی افزود: هر حمایتی و تولیدی قیمتی دارد و نیاز است تا نگذاریم با حمایت های غیر کارشناسی، شاهد هدر رفت منابع بانک ها باشیم و امروز نیاز است در بحث تسهیلات ارزان قیمت ، نظارت بیشتر شود تا استفاده مطلوب صورت گیرد .
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان با بیان اینکه رشد تولید در سال گذشته رشد معقولی بوده است و باید در شرایط فعلی در مقابل گلایه مردم نسبت به تورم و شرایط اقتصادی کشور سعه صدر داشته و اخلاق مداری را سرلوحه امور خود قرار دهیم، گفت: در شرایط فعلی اتکا به خود و اعتماد به توان و ظرفیت تولید داخلی اصلی ترین و مهم ترین راهکار برون رفت مشکلات است و شرایط امروز کشور ایجاب می کند که تعصب ما نسبت تولید از گذشته بیشتر باشد و تولیدکنندگان را بیش از پیش ارج بنهیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار سمنان در پایان صحبت های خود گفت: تعیین تکلیف املاک تصرفی بانکها از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و بانک ها نیاز است در بحث جبران خسارت سیل همراهی بیشتری با کشاورزان منطقه نمایند.
تاریخ:
1398/02/15
تعداد بازدید:
163
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal